• Aktualności

      • „Odszedłeś tak nagle, pozostawiając  smutek i żal” - św. Jan

      • W piątek rano  dnia 14 stycznia br. dotarła do nas bardzo smutna wiadomość , o tyle smutniejsza, że  zupełnie niespodziewana. W nocy 13.01 zmarł proboszcz Parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Polanicy – Zdroju  ks. Antoni Kopacz Dobry Duch naszej szkoły. To właśnie ksiądz Prałat w 1997 roku towarzyszył nam w trakcie działań związanych z nadaniem szkole imienia „Żołnierzy z Monte Cassino”. Podobnie jak cała społeczność Szkoły  przekonany był,  że to bardzo godne imię, co podkreślał w czasie uroczystości wręczenia szkole sztandaru dnia 2maja 1998roku, a potem każdego roku w czasie obchodów kolejnych rocznic. Każdy z nas pamięta te piękne uroczystości, kiedy to ze sztandarem na czele wędrowaliśmy do  kościoła N.M.P prosząc  o Łaski dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. Te piękne pochody całej społeczności, a potem uroczyste msze, którym przewodził corocznie Prałat były niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników, w tym także  mieszkańców Polanicy – Zdroju, którzy chętnie brali w nich udział.

       Odejście ks. prałata Antoniego Kopacza to ogromna strata dla społeczności naszej Szkoły, ale także dla Miasta  Polanicy – Zdroju, którego sprawami był żywo zainteresowany.

       Pamiętajmy słowa św. Jana:

       „Każdy człowiek, nawet najskromniejszy , zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość  i sięga w przyszłość”     

                                                                                  Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2

                                                                                   im.  Żołnierzy z Monte Cassino

                                                                                    w Polanicy - Zdroju

      • Mamy zDolnych Ślązaków w etapie wojewódzkim

      • Z ogromną przyjemnością informujemy, że zmagania na etapie powiatowym w ramach konkursów zDolny Ślązak zakończyły się dla nas wielkim sukcesem.  Do trzeciego etapu ( finałów wojewódzkich ) zakwalifikowało się aż czterech uczniów naszej szkoły z 7 przedmiotów!

       Weronika Jeśman – fizyka  (ubiegłoroczna podwójna laureatka biologia i język polski)

       Paweł Lekan – historia

       Rafał Żebruń chemia i język niemiecki (ubiegłoroczny laureat - matematyka)

       Jan Żegota biologia, fizyka geografia, język polski (ubiegłoroczny laureat - historia)

       Wojciech Walasek – fizyka

       To już stało się tradycją, że uczniowie Naszej Szkoły przechodzą do etapu finałowego  konkursu „zDolny Ślązak. Każdemu życzymy tytułu Laureta!

       GRATULUJEMY  i mocno trzymamy za Was kciuki!!!

      • Mikołajki 06.12.2021

      • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj wraz ze swoją cudowną Świtą. Na gości z niecierpliwością czekały przedszkolaki, uczniowie a nawet dorośli. Mikołaj chodził przy dźwiękach dzwonka od klasy do klasy, wysłuchiwał piosenek i wierszyków, a potem już tylko rozdawał dziesiątki prezentów. Spotkanie wywołało wiele radości i uśmiechów na twarzach obdarowanych. Czekamy na odwiedziny w przyszłym roku. 

      • Wycieczka klas Ia i IIa do Nowej Rudy

      • Nowa galeria Wycieczka klas Ia i IIa do Nowej Rudy została dodana do albumu fotograficznego

                                      Wycieczka klas Ia i IIa do Nowej Rudy

               20 września klasy Ia i IIa pojechały na wycieczkę do Nowej Rudy. W programie było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej na obszarze byłego pola górniczego "Piast" kopalni "Nowa Ruda", która pokazuje 500- letnią historię i tradycję górnictwa węglowego      w rejonie noworudzkim, najstarszym górnictwie węglowym w Polsce.

               Uczniowie  po założeniu kasków poczuli się jak prawdziwi górnicy. Mieli możliwość przejechania się autentyczną kolejką podziemną. W ciemnych tunelach kopalni poznali ciężką i niebezpieczną pracę górnika. Wrażenia były niesamowite. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem.

      • Kartka z historii - 4 października 1984

      • Nowa galeria Kartka z historii - 4 października 1984 została dodana do albumu fotograficznego

       KARTKA Z HISTORII

       SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

       im. ŻOŁNIERZY Z MONTE CASSINO W POLANICY-ZDROJU

        

       4 października 1984 zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Szkoły Podstawowej nr 2.

       Budowa rozpoczęła się 1 września 1987 roku, a 3 kwietnia 1995 roku zostają oddane do użytku sale dydaktyczne w nowej szkole.

       Poniżej fragment kroniki budowy nowej szkoły, którą prowadził i przekazał do biblioteki szkolnej Pan Jan Pisarczyk.

      • Rajd spadającego liścia

      • Nowa galeria Rajd spadającego liścia została dodana do albumu fotograficznego

       W sobotę 25 września odbył się 35 Rajd Spadającego Liścia. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Dolnego Śląska. Najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 z Polanicy-Zdroju. Tegoroczny rajd prowadził drogą od Pokrzywna poprzez Kamienną Górę do Młotów.  Po przejściu około 6 kim wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze (około 30 osobowe) zespoły. Każda grupa miała zaliczyć 10 stacji, na których były przygotowane zadania do wykonania. Za wykonanie zadania otrzymywaliśmy określoną ilość punktów. Największą ilość punktów zdobyła drużyna z naszej szkoły, w skład której wchodzili najmłodsi uczestnicy rajdu, ich rodzice oraz dziewczynki z klasy VII . GRATULACJE! Rajd tradycyjnie zakończył się wspólnym ogniskiem. Na każdego uczestnika czekała miska pysznej grochówki,  porcja kiełbasy, chleb, ciepłe napoje i odznaka 35 Rajdu. Wszystkim Rajdowiczom gratulujemy  pokonania trasy. Długo będziemy wspominać malownicze krajobrazy, wesołe pogawędki i ciekawe konkurencje. Pani Gosi Zawadzie i nauczycielom dziękujemy za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.

      • Komunikat Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwa Edukacji i Nauki

      • Szanowni Państwo,

       w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

       Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

       Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino Polanica - Zdrój, Al. Wojska Polskiego 23
   • poczta@sp2.com.pl
   • poczta@sp2.com.pl
   • 74 8681 427
   • Aleja Wojska Polskiego 23 57-320 Polanica - Zdrój
 • Galeria zdjęć

   brak danych