• Aktualności

      • Kartka dla Rodaka-edycja XII


      • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kartka dla Rodaka-edycja XII”, której pomysłodawcą jest Fundacja dla Rodaka z Olsztyna.

       W ramach wspomnianej inicjatywy uczniowie klas I-III na zajęciach świetlicowych wykonali własnoręcznie piękne wielkanocne kartki wraz z życzeniami, które następnie trafiły do Polaków mieszkających m.in. w: Kazachstanie, Litwie, Białorusi, Ukrainie, Czechach, Belgii, Kanadzie czy Nowej Zelandii. Jednym z warunków podanych przez organizatora było własnoręczne wypisanie życzeń, podpisanie imieniem, podaniem miejscowości, z której pochodzi autor życzeń, a także zachowanie polskiego charakteru życzeń.

     • Sukcesy naszych uczniów w Finałach Konkursu zDolny Ślązak
      • Sukcesy naszych uczniów w Finałach Konkursu zDolny Ślązak

      • We Wrocławiu odbyły się finały konkursu ZDolny Ślązak , który jest organizowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz DODN we Wrocławiu i jest jedynym konkursem, który po uzyskania tytułu laureata zwalnia z egzaminu ósmoklasisty ( z danego przedmiotu).

       Nasza szkoła od lat jest kuźnią talentów, nasi uczniowie zawsze znajdują się wśród najlepszych dolnoślązaków.

       Niezwykle miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji kuratoryjnych konkursów ZDolny Ślązak nasi uczniowie uzyskali tytuły laureata i finalisty:

       Tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego zDolny Ślązak otrzymał Jan Żegota.

       Tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak otrzymał Paweł Lekan.

       Tytuł Finalisty Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak otrzymali:

       Weronika Jeśman

       Wojciech Walasek

       Jan Żegota

       Tytuł Finalisty Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak otrzymał Rafał Żebruń.

       Tytuł Finalisty Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak otrzymał Rafał Żebruń.

       Tytuł Finalisty Konkursu Języka Polskiego zDolny Ślązak otrzymał Jan Żegota.

       Tytuł Finalisty Konkursu Biologicznego zDolny Ślązak otrzymał Jan Żegota.

        

       Konkurs ZDolny Ślązak jest konkursem trzyetapowym – szkolny, powiatowy, wojewódzki, jest on niezwykle wymagający, a zakres materiału, który obowiązuje znacznie wykracza poza podstawę programową. W tegorocznej edycji brało kilkanaście tysięcy uczniów i tylko 100 z każdego przedmiotu awansowała do finału.

       Dziękujemy za pracę włożoną w przygotowania, gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

      • Laboratoria Przyszłości

      • Laboratoria Przyszłości

       Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
       Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

       W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 92

       Zakupiono filament, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, długopisy 3d, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, sprzęt audio-wideo do nagrywania, dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie. 

        

      • Ogłoszenie REKRUTACJA 2022/2023

      • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy - Zdroju

       ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych oraz zapisy uczniów do klasy I (dzieci z obwodu szkoły) i rekrutację do klasy I (dzieci spoza obwodu ).Wypełniony formularz (dostępne poniżej lub w sekretariacie szkoły) należy składać od 01.03-31.03 2022r. w sekretariacie szkoły.

        

       Druki do pobrania:

       1. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego TUTAJ

       2. Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej SP (zamieszkałe w obwodzie szkoły tj. Polanicy – Zdroju) TUTAJ

       3. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej SP (dziecko spoza obwodu tj. zamieszkałe poza miastem Polanica – zdrój) TUTAJ

      • Mikołajki 06.12.2021

      • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj wraz ze swoją cudowną Świtą. Na gości z niecierpliwością czekały przedszkolaki, uczniowie a nawet dorośli. Mikołaj chodził przy dźwiękach dzwonka od klasy do klasy, wysłuchiwał piosenek i wierszyków, a potem już tylko rozdawał dziesiątki prezentów. Spotkanie wywołało wiele radości i uśmiechów na twarzach obdarowanych. Czekamy na odwiedziny w przyszłym roku. 

      • Wycieczka klas Ia i IIa do Nowej Rudy

      • Nowa galeria Wycieczka klas Ia i IIa do Nowej Rudy została dodana do albumu fotograficznego

                                      Wycieczka klas Ia i IIa do Nowej Rudy

               20 września klasy Ia i IIa pojechały na wycieczkę do Nowej Rudy. W programie było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej na obszarze byłego pola górniczego "Piast" kopalni "Nowa Ruda", która pokazuje 500- letnią historię i tradycję górnictwa węglowego      w rejonie noworudzkim, najstarszym górnictwie węglowym w Polsce.

               Uczniowie  po założeniu kasków poczuli się jak prawdziwi górnicy. Mieli możliwość przejechania się autentyczną kolejką podziemną. W ciemnych tunelach kopalni poznali ciężką i niebezpieczną pracę górnika. Wrażenia były niesamowite. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem.

      • Kartka z historii - 4 października 1984

      • Nowa galeria Kartka z historii - 4 października 1984 została dodana do albumu fotograficznego

       KARTKA Z HISTORII

       SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

       im. ŻOŁNIERZY Z MONTE CASSINO W POLANICY-ZDROJU

        

       4 października 1984 zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Szkoły Podstawowej nr 2.

       Budowa rozpoczęła się 1 września 1987 roku, a 3 kwietnia 1995 roku zostają oddane do użytku sale dydaktyczne w nowej szkole.

       Poniżej fragment kroniki budowy nowej szkoły, którą prowadził i przekazał do biblioteki szkolnej Pan Jan Pisarczyk.

      • Rajd spadającego liścia

      • Nowa galeria Rajd spadającego liścia została dodana do albumu fotograficznego

       W sobotę 25 września odbył się 35 Rajd Spadającego Liścia. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Dolnego Śląska. Najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 z Polanicy-Zdroju. Tegoroczny rajd prowadził drogą od Pokrzywna poprzez Kamienną Górę do Młotów.  Po przejściu około 6 kim wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze (około 30 osobowe) zespoły. Każda grupa miała zaliczyć 10 stacji, na których były przygotowane zadania do wykonania. Za wykonanie zadania otrzymywaliśmy określoną ilość punktów. Największą ilość punktów zdobyła drużyna z naszej szkoły, w skład której wchodzili najmłodsi uczestnicy rajdu, ich rodzice oraz dziewczynki z klasy VII . GRATULACJE! Rajd tradycyjnie zakończył się wspólnym ogniskiem. Na każdego uczestnika czekała miska pysznej grochówki,  porcja kiełbasy, chleb, ciepłe napoje i odznaka 35 Rajdu. Wszystkim Rajdowiczom gratulujemy  pokonania trasy. Długo będziemy wspominać malownicze krajobrazy, wesołe pogawędki i ciekawe konkurencje. Pani Gosi Zawadzie i nauczycielom dziękujemy za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino Polanica - Zdrój, Al. Wojska Polskiego 23
   • poczta@sp2.com.pl
   • poczta@sp2.com.pl
   • 74 8681 427
   • Aleja Wojska Polskiego 23 57-320 Polanica - Zdrój Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych