• Aktualności

     • KARTKA Z HISTORII SZKOŁY
      • KARTKA Z HISTORII SZKOŁY

      • KARTKA Z HISTORII

       SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

       im. ŻOŁNIERZY Z MONTE CASSINO W POLANICY-ZDROJU

        

       33 lata temu, 21 listopada 1987 roku, nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego budowy nowego budynku szkoły, w którym aktualnie się uczymy.

       Dla wielu z nas budynek ten stoi od zawsze, ale rodzice i dziadkowie pamiętają jeszcze starą szkołę. Wąskie korytarze, ciemne klasy, zbyt mało pomieszczeń, zmobilizowało ówczesne władze naszego miasta, do podjęcia decyzji o budowie nowej placówki.

       3 kwietnia 1995 roku placówka zostaje uroczyście oddana do użytku. Nie trudno obliczyć, że już od 25 lat, młodzi mieszkańcy naszego miasta, mogą się uczyć w pięknej i nowoczesnej placówce.

       Trzeba przypomnieć również, że kiedy wmurowano akt erekcyjny szkoły, funkcję dyrektora pełnił pan Jan Pisarczyk, a kiedy przenosiliśmy się do nowego budynku funkcję tę pełniła pani Teresa Gandera.

       Bibliotekarz Anna Stępek

     • 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości 🇵🇱
      • 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości 🇵🇱

      • Dla upamiętnienia 102 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości władze naszego Miasta, przewodnicząca Rady Miejskiej, prezes i wiceprezes Towarzystwa Miłośników Polanicy, a także przedstawicielka naszej Szkoły złożyli, przed tablicami pamiątkowymi, wiązanki kwiatów upamiętniając tę ważną rocznicę.
      • Szkolny Duszek 2-2020/2021 (92)

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Duszek 2-2020/2021 (92).

       102 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

       Listopad to wyjątkowy miesiąc. Potrafi być piękny, słoneczny i kolorowy, ale także ponury, słotny i smutny. Niektórzy go lubią, inni… wręcz przeciwnie. Ale nie zapominajmy, że to miesiąc ważnych i podniosłych wydarzeń.

       Od wielu lat, niezwykle okazale, obchodziliśmy w naszym mieście uroczystość 11 Listopada, czyli Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku jest nieco inaczej, ale nie zapominamy, mino nauki w domu, o ważnym wydarzeniu z naszej historii.

       Poprosiliśmy uczniów, tych uczących się zdalnie i tych uczących się w szkole, o przygotowanie prac plastycznych i literackich związanych z 11 Listopada. Jak zwykle nie zawiedliście! Czytając 2 numer „Szkolnego Duszka” możecie podziwiać pracę, talent i pomysłowość dzieci i młodzieży z naszej szkoły.    

       Opiekun gazety „Szkolny Duszek”, bibliotekarz szkolny

       Anna Stępek

     • Komunikat
      • Komunikat

      • Zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w dniach 9-29.11.2020 roku szkoły podstawowe  w całości (od klas I do VIII) przychodzą w tryb nauczania zdalnego.

       Świetlica w tym czasie będzie czynna wyłącznie dla dzieci osób  zatrudnionych w podmiotach wykonujących  działalność leczniczą oraz innych osób realizujących  zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, uczęszczających do klas I-III szkoły podstawowej.

       Procedury i zasady nauczania hybrydowego i zdalnego

     • Microsoft Teams
      • Microsoft Teams

      • Praca z Office 365 , Microsoft Teams

       W celu ujednolicenia systemu kształcenia na odległość w naszej Szkole uruchomiliśmy platformę edukacyjną „OFFICE 365 dla Edukacji”, która jest wykorzystana do zdalnego nauczania i prowadzenia lekcji online.

       Do zdalnej nauki z w ramach tej usługi wykorzystana jest aplikacja Teams. Jest to wspólny obszar roboczy widoczny pod postacią czatu dla współpracujących ze sobą uczniów i nauczyciela.

       Instrukcja korzystania z Microsot Teams Microsoft_Teams_instrukcja.pdf
        

      • BohaterON

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BohaterON.

       BohaterOn - włącz historię! Warto poznawać przeszłość!

       W tym roku szkolnym, już po raz drugi, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn#.

       Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Takie działanie idealnie wpisują się w wizję i misję naszej szkoły.

       W ramach czterech poprzednich edycji akcji Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad osiemset tysięcy kartek i listów. W zeszłym roku ponad czterdzieści prac wysłali uczniowie naszej szkoły.

       W tym roku należało przygotować plakaty i choć nastąpiły trudności obiektywne, to dziewczyny nie zawiodły! Kornelia Kordowska z 8b, a także Julia Górska i Maja Lotosz z 5a, przygotowały piękne prace!

       Dzięki wielkie w imieniu Powstańców! To ludzie wyjątkowi, a szacunek i pamięć należy się im jak wszystkim, którzy walczyli o wolność i dobre życie dla nas, także naszym Patronom Żołnierzom spod Monte Cassino.

       Życzymy wszystkim Bohaterom zdrowia i długiego życia.

     • KOMUNIKAT
      • KOMUNIKAT

      • Uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania  szkół wchodzą w życie z dniem 24.10.br. i będą obowiązywały do 8 listopada. W związku z tym (od poniedziałku 26.10.) uczniowie klas IV – VIII nie przychodzą do szkoły i wszystkie lekcje będą odbywały się zgodnie z planem za pomocą aplikacji Teams. Klasy I – III  przychodzą do szkoły zgodnie z planem.

        

       Procedury i zasady nauczania hybrydowego i zdalnego  obowiązujące w SP2 znajdują się w zakładce: dokumenty szkoły – procedury.

      • Dzień latawca

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień latawca .

       Kolejny atrakcyjny dzień w naszej zerówce.

       Jesienny,słoneczny czwartek spędziliśmy pod hasłem " Dzień Latawca".W trakcie zajęć plastycznych wykonaliśmy wszystkie części potrzebne do złożenia latawca.

       Dopisała nam piękna pogoda. Pozwoliła nam na wspólne zabawy i sportowe rozgrywki w ogrodzie.Nasze latawce szybowały w górę .

      • Szkolny Duszek Nr - 2020/2021 (91)

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Duszek Nr - 2020/2021 (91).

       Zapraszamy do lektury - pierwszego w tym roku szkolnym - numeru "Szkolnego Duszka". Gazeta ukazuje się w nowej szacie graficznej, jak zwykle bogata w treść i formę. Podziękowania dla 19 uczniów-redaktorów i ich rodziców oraz 5 nauczycieli, którzy włączyli się w redagowanie naszego szkolnego wydawnictwa. Przypominamy, że "Szkolny Duszek" ukazuje się od 2003 roku i oddajemy w Państwa ręce już 91 numer. Miłej lektury! 

       Bibliotekarz Anna Stępek

     • Narodowe Czytanie 2020
      • Narodowe Czytanie 2020

      • Dziś jako suplement do Narodowego Czytania 2020 uczniowie naszej szkoły przedstawili w naturalnej scenerii fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

      • Góry są w porządku

      • 5 października uczniowie klas piątych i siódmych wzięli udział w projekcie "Góry są w porządku" organizowanym przez PNGS. Dzieciaki wspaniale wysprzątali las oraz podziwiali Skalne Grzyby na terenie parku narodowego. Pogoda dopisała, można było z powodzeniem podziwiać piękno przyrody, a na finiszu czekał grill i smaczne kiełbaski... Dziękujemy pracownikom Parku Narodowego Gór Stołowych za przygotowanie ciekawej wycieczki i warsztatów przyrodniczych:-)

     • Turniej Warcabowy organizowany przez Fundację SZANSA w ramach projektu „Łączy nas sport”
      • Turniej Warcabowy organizowany przez Fundację SZANSA w ramach projektu „Łączy nas sport”

      • Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia.
       We wtorek 29.09. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Warcabowym organizowanym przez Fundację SZANSA w ramach projektu „Łączy nas sport”. Naszą szkołę reprezentowali: Witold Kolodiy Vb, Kacper Nowak Vb, Bartłomiej Aleksandrowicz VIIc. Jan Koczela VIIc, Kacper Wach VIIc, Rafał Żebruń VIIc i Szymon Ostrowski VIIIa.
       Każdy z uczestników musiał rozegrać  przynajmniej 7 partii. Zawodnicy
       z najlepszymi wynikami ( 5 z naszej szkoły)zakwalifikowali się do finału.  Tu jeszcze 6-krotnie musieli stawić czoło przeciwnikowi.  W ostatecznym podsumowaniu nasi uczniowie zajęli:
       II miejsce Rafał Żebruń
       III miejsce Bartłomiej Aleksandrowicz.
       Kolejni nas uczniowie uplasowali się tuż za podium: Szymon Ostrowski, Witold Kolodiy i Jan Koczela. Pozostali znaleźli się w pierwszej dziesiątce turnieju.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.
       Podczas całego wydarzenia  wszystkim 24 zawodnikom towarzyszyły duże emocje, ale  panowała miła i serdeczna atmosfera. Celem Turnieju  była integracja uczniów, kształtowanie postawy sportowej rywalizacji, kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, a także umiejętność przeżywania sukcesów
       i porażek.  Miły akcentem spotkania  był słodki poczęstunek, który wyciszył nieco emocje zawodników. Wszystkim graczom dziękujemy za wspaniałą postawę, a zwycięzcom gratulujemy.

       Opiekun: Irena Sadko

      • UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH 2020 / 2021

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH 2020 / 2021.

       W środę 30 września 2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Dariusz Kłonowski w asyście wychowawczyń obu klas - pani Anny Gutral- Szewelańczyk i pani Beaty Bernatowicz.

       Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa tegoroczne pasowanie miało uboższą formę niż w poprzednich latach, ale i tak sprawiło dzieciom dużo radości.          

       Kochane  Pierwszaki - trzymamy za Was kciuki i życzymy wiele siły, mocy i radości na 8 -letniej  drodze nauki w naszej szkole.                                                                                                    

     • Światowy Dzień Uśmiechu
      • Światowy Dzień Uśmiechu

      • " Nigdy nie żałuj uśmiechu, uśmiech jest mową duszy.😌😄Gdy słowa nic nie pomogą, uśmiech serca poruszy."❤🧡💛

       Samych radosnych i uśmiechniętych dni życzy wszystkim zerówka!!! 🥳

      • Wystawa TECZKA

      • W holu naszej szkoły zagościła wystawa prac uczniów. 

       W holu naszej szkoły zagościła wystawa prac uczniów. Tytuł wystawy "TECZKA". Opieka artystyczna Bartłomiej Balcer.

      • NARODOWE CZYTANIE 2020

      • Już po raz kolejny włączyliśmy się do tej pięknej akcji. W tym roku
       czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

       NARODOWE CZYTANIE 2020
       Już po raz kolejny włączyliśmy się do tej pięknej akcji. W tym roku
       czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.
       Bibliotekarz szkolny, pani Anna Stępek, zaproponowała konkurs.
       Należało odszukać w swojej domowe bibliotece „Balladynę”, sprawdzić
       rok wydania, zrobić zdjęcie i wysłać do bibliotekarza.
       Wygrywa ta osoba, która może się pochwalić najstarszym woluminem.
       Swoje „Balladyny” przysłało 8 osób.
       Oto wyniki konkursu oczywiście od najstarszego egzemplarza!
       I miejsce Stanisław Wróblewski klasa 5b - Balladyna z 1894 roku -
       prawdziwa perła, liczyłam na Was, bo już kiedyś wygraliście podobny
       konkurs.
       II miejsce Michał Szarna klasa 7c - Balladyna z 1952 roku.
       III miejsce Milena Król klasa 1a i Marceli Dębiński klasa 6b -
       Balladyna z 1959 roku.
       IV miejsce Sebastian Wachowicz klasa 5b - Balladyna z 1974 roku .
       V miejsce Lena Hadrych klasa 4b i Jakub Strug klasa 8b - Balladyna z
       1986 roku.
       VI miejsce Nikola Moździerz klasa 4b - Balladyna z 1987 roku.
       Poniżej prezentujemy książki!
       Jak zauważyliście jest to strona z naszej szkolnej gazety "Szkolnego
       Duszka". 

  • Kontakty

   • ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy - Zdroju
   • Szkoła 74 8681 427 Numery wewnętrzne: Sekretariat wew.11 Oddziały zerowe wew. 14 Pedagog wew. 17 Księgowość wew. 15 Pokój nauczycielski wew. 16 Biblioteka wew. 18 Przedszkole 74 8681 570
   • Aleja Wojska Polskiego 23 57-320 Polanica - Zdrój Poland
   • Oddziały Zerowe 74 8681 427 wew. 14 Aleja Wojska Polskiego 23 57-320 Polanica - Zdrój
   • Przedszkole 74 8681 570 Aleja Wojska Polskiego 10 57-320 Polanica - Zdrój
 • Galeria zdjęć

   brak danych