• Aktualności

      • 84. rocznica pierwszej masowej deportacji polskich obywateli na Sybir


      • W polanickich obchodach upamiętniających 84. rocznicę pierwszej masowej deportacji polskich obywateli na Sybir uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino.

       Pierwsza z czterech masowych deportacji Polaków na Sybir rozpoczęła się w nocy z 9 na 10 lutego 1940 r. Przeprowadzona została przez Sowietów, którzy od 17 września 1939 r . okupowali wchodzenie tereny II Rzeczypospolitej. Tego dnia w głąb Związku Sowieckiego wywieziono 140 000 obywateli polskich. Wśród deportowanych były głownie rodziny wojskowych, urzędników państwowych, pracowników służby leśnej i kolei ze wschodnich obszarów przedwojennej Polski.

      • WOŚP 2024

      • W tym roku nasza Szkoła grała z WOŚP już po raz 23.

       Od tylu lat Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice wspierają Akcję, której dyrygentem jest Jurek Owsiak Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to nasza szkolna tradycja

       W tym roku na ulice naszego miasta wyruszyło 30 Wolontariuszy – Uczniów SP2, pod opieką Nauczycieli.

       Również w skład naszego Sztaby weszło 5 osób dorosłych- mieszkańców Polanicy-Zdroju, które przez cały dzień aktywnie kwestowały. Grali z nami także: Stomatologia Marcin Zaleśny, Piekarnia Machela, Alpakowa Kotlina i Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju- gdzie działały Puszki Firmowe.

       O Wolontariuszy zadbali: Smaki Na Szlaku, Fabryka Smaku Restauracja i Pyszna Budka, zapewniając wspaniały poczęstunek.

       Główna impreza i licytacje odbyły się w Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju, który jest współorganizatorem polanickiego Finału WOŚP. Nasi uczniowie również występowali na scenie Teatru, aby również w ten sposób wesprzeć WOŚP

       Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za gorące serca

       Polanico, byłaś wspaniała

       Znowu padł kolejny rekord. Bez e-skarbonek mamy o ponad 4750 zł więcej niż w roku ubiegłym.

       W e-skarbonce w tym momencie mamy 3805,00 zł.

       E-skarbonki działają do 29.01.2024 r. do godz. 23:59, więc zachęcamy jeszcze do wpłat

       Do zobaczenia za rok! Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej

      • Rocznica Powstania Wielkopolskiego

      • Pamiętamy o Narodowym Dniu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

       Polanicki Cmentarz Komunalny jest miejscem wiecznego spoczynku przynajmniej dwóch uczestników tego zrywu: Władysława Jankowskiego i Edwarda Fikusa. Obaj urodzili się w okresie, kiedy Polska była w niewoli zaborów. Od najmłodszych lat byli wychowywani w duchu patriotyzmu i przywiązania do polskich tradycji narodowych. W 1918 roku chwycili za broń, aby walczyć o wolność i niepodległość Polski. To dzięki takim bohaterom jak Władysław Jankowski i Edward Fikus żyjemy w wolnym i niepodległym kraju.

      • Stołówka szkolna

      • Szanowni Rodzice, 02.01. 2024r. wznowi działalność stołówka szkolna.Rodzice dzieci korzystających z posiłków przygotowywanych przez pracowników kuchni szkolnej zobowiązani są do zawarcia umowy o korzystanie z posiłków.Umowę należy wypełnić w dwóch egzemplarzach i złożyć w sekretariacie szkoły.Druk umowy znajduje się w zakładce  stołówka szkolna można go także odebrać w sekretariacie szkoły.

      • Pasowanie na czytelnika 2023/2024

      • Dnia 06.11.2023r. odbyło się Pasowanie na Czytelnika w naszej bibliotece szkolnej. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z księgozbiorem, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradziły sobie bardzo dobrze. Po takim wprowadzeniu dzieci uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Potem każdy otrzymał na pamiątkę dyplom oraz książkę.

       Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nasza biblioteka jest miejscem radosnym i przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

      • Pasowanie na ucznia 2023/2024

      • We wtorek, 17 października, odbyła się w naszej szkoła bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności podczas występu artystycznego, który zachwycił przybyłych gości. Aktu pasowania symbolicznym piórem dokonał Pan Dyrektor Dariusz Kłonowski i oficjalnie przyjął uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Dla wszystkich uczestników było to wyjątkowe przeżycie. Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

      • Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2023

      • 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji w piątek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas ósmych. Burmistrz Miasta Pan Mateusz Jellin, Pani Agata Winnicka Wiceburmistrz oraz Dyrektor szkoły Pan Dariusz Kłonowski złożyli życzenia, podziękowania za pracę na rzecz edukacji, wręczono nagrody wyróżnionym.

       Rada Rodziców również przekazała życzenia wraz ze słodkim poczęstunkiem.

  • Kontakty

   • ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy - Zdroju
   • Szkoła 74 8681 427

    Numery wewnętrzne:
    Sekretariat wew.11
    Oddziały zerowe wew. 14
    Pedagog wew. 17
    Księgowość wew. 15
    Pokój nauczycielski wew. 16
    Biblioteka wew. 18

    Przedszkole 74 8681 570
   • Aleja Wojska Polskiego 23
    57-320 Polanica - Zdrój
    Poland
   • Oddziały Zerowe
    74 8681 427 wew. 14
    Aleja Wojska Polskiego 23
    57-320 Polanica - Zdrój
   • Przedszkole
    74 8681 570
    Aleja Wojska Polskiego 10
    57-320 Polanica - Zdrój
 • Galeria zdjęć

   brak danych